Hissedilebilir Yüzey Nedir?

Hissedilebilir yüzey, görme engelli yolu, görme engelli bireylerin hissedebileceği ve onlara hitap eden yer işaretleridir. Ayrıca az gören bireylerin de kontrast renk ile daha iyi algılaması sağlanarak; Halka açık alanlarda bireylerin yatay dolaşım da yönlendirilmesini  sağlamak, tehlikeli alanlar konusunda uyarmak için zemine uygun olarak tasarlanmış , kabartma dokulu hissedilebilir yüzey işaretleridir. Görme engelli bireylerde dokunma ve hissetme duyusu daha gelişmiş bir duyu olduğundan, hissedilebilir yüzey’ler, görme engelli bireylerin hayatlarını engelsiz bir şekilde yaşamaları için uygulanan kabartmalı yer işaretleri dir.

Firmamız üretimini yaptığı Hissedilebilir yüzey, görme engelli yolu ürünlerinde en üst seviye kaliteli polimer hammadde ve paslanmaz hammadde kullanmaktadır. Üretimini yaptığımız Hissedilebilir yüzey ürünlerde Polimer hammadde de Uv katkılı Policarbonat(PC),  Termoplastik Poliüretan (TPU) ve  Metal ürünlerde 304-303 kalite paslanmaz çelik kullanılmaktadır.

Firmamız’ın üretimini yaptığı Hissedilebilir yüzey özellikleri; Mevcut yüzeyde belirgin ses farklılığı sağlamalıdır. Mevcut yüzeyde belirgin görsel farklılık sağlamalıdır. Kiri içine emmeyen, zor kirlenen ve kolay temizlenebilen hammaddeden üretilmelidir. Ürünler Kaydırmaz yüzeye sahip olmalıdır. Tekerlekli sandalye geçişlerine uygun olmalıdır. Ayakkabı Tabanı ve Baston ile ayırt edilebilir olmalıdır. Endüstriyel tasarım tescil belgesine sahip olmalıdır. Hızlı ve kolay montaj imkanı sağlamalıdır. Ürün çevreye ve insan sağlığına zarar verici herhangi bir katkı maddesi ve Zehirli (atık) malzeme içermemelidir

Firmamız üretimini yaptığı Hissedilebilir yüzey ürünlerde kullandığı tüm hammaddelerin kalite ve laboratuvar analiz belgelerini beyan eder. Ürettiği Endüstriyel Polimer(policarbonat(PC), Termoplastik Poliüretan (TPU))Hissedilebilir yüzey ürünler için 3 Yıl, Metal(paslanmaz)  Hissedilebilir yüzey ürünler için 5 Yıl garanti vermektedir.

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir